Wakacje

Podróż na polskie morze

Rewal to niewątpliwie najpiękniejsza miejscowość nad polskim morzem. Jego historia sięga drugiej połowy piętnastego wieku. Z dawien dawna była to miejscowość rybacka, która dziś stała się przepięknym kurortem wypoczynkowym. Nie jest to wielka wioska, jednak leży w gminie należącej do najbogatszych z gmin polski. Turyści bardzo chętnie wybierają to urokliwe miejsce. Rewal leży nieopodal pięknego klifowego wybrzeża z szeroką, piaszczystą plażą. Pokoje nad morzem są tam bardzo poszukiwane. Każdy chce udać się na urlop do tej pięknej miejscowości. Pokoje Rewal są dostępne dla każdego, a ceny nie są aż tak wysokie. Można powiedzieć, ze są one przeciętne jak na polskie morze.

Plaża

Oczywiście można znaleźć tańsze noclegi, które niestety trzeba rezerwować z ogromnym wyprzedzeniem. Każdy turysta chce wybrać się do tej miejscowości, gdzie panuje specyficzny mikroklimat. Codziennie rybacy tradycyjnie wypływają w morze, by złowić ryby. Można je zakupić i przyrządzić według tradycyjnych przepisów. W sezonie bardzo ciężko jest spotkać rodzimego mieszkańca Rewala, gdyż panuje tam tłok. Mieszkańców jest niewiele, a turyści przybywają tam bardzo licznie, co sprawia, ze latem Rewal podwaja ilość ludzi w nim przebywających. Po sezonie staje się bardzo osobliwym i spokojnym miejsce. Zazwyczaj turyści wybierają miejscowości nadmorskie do wypoczynku wyłącznie podczas pięknej i słonecznej pogody.

Po sezonie mało kto decyduje się na taki wyjazd. Miejscowość ta po wyjeździe turystów zmienia się niesamowicie z tłocznej i ciasnej, na niewielką i bardzo spokojną wioskę, gdzie ciężko jest spotkać kogokolwiek. Rewal jest przepięknym zakątkiem, który jest również centrum turystyki. Jest w nim bardzo dużo wolnych pokoi poza sezonem, które latem zawsze są zajęte. Jeśli ktoś chociaż raz był w tej pięknej miejscowości, to z pewnością tam wróci na kolejny urlop. W Rewalu znaleźć można praktycznie wszystko. Jest spokój, cisza, plaża, przepiękne klifowe wybrzeże oraz zabytki. Niezwykły jest kościółek, który znajduje się w centrum miejscowości. Nieopodal niej można również zwiedzić latarnię morską. Dla amatorów sportów jest hala sportowa oraz basen. Na plażach zawsze można pograć w piłkę. Zdecydowanie każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *