Wakacje

Pomysł na wakacje: morze czy góry?

Każdy z nas wybiera jakieś miejsce na wakacje. Najczęściej jest to wyjazd nad morze, na który nie cieszą się dzieci. Dorośli uwielbiają spędzać chwile nad morzem, gdzie nie muszą się niczym zajmować i mogą spokojnie odpocząć, dzieci zaś wolą wycieczki w góry, gdzie zawsze można pobiegać i rodzice wiele z nimi wędrują. Nad polskim morzem można jednak znaleźć miejsce, gdzie zadowoli się każdego. Rewal jest przepiękną miejscowością, rajem dla turystów. Co roku przybywa tam wielu ludzi, którzy spędzają urlop na odpoczynku.

Plaża

Dzieci uwielbiają to miejsce ze względu na dużą ilość ludzi oraz możliwość zabawy, jaką daje czysta woda i piasek. Rodzice nie bronią im wchodzić do wody, która w innych miejscach Polski może być zanieczyszczona, bądź kwitnie. W Rewalu panują znakomite warunki, które pozwalają na zrelaksowanie się i zapomnienie o problemach. Każdy, kto chce się udać na takie wakacje powinien dużo wcześniej rezerwo aż pokoje Rewal. Są one zawsze zajmowane jeszcze długo przed sezonem, zatem należy się śpieszyć, by się nie spóźnić. Noclegi Rewal nie są takie drogie, ich cena nie jest wygórowana, a niekiedy jest najniższa na rynku. Jak w każdej miejscowości, tak i tam waha się ona w zależności od warunków, jakie są nam oferowane.

Również położenie się liczy. Jedna Rewal jest miejscowością niewielką i bardzo urokliwą, co sprawia, ż e wszędzie jest pięknie i niedrogo. Nieopodal tej niezwykłej, małej, rybackiej wioski znajduje się latarnia morska, do które można spokojnie udać się na spacer. W centrum Rewala umieszczony jest nowoczesny kościół w kształcie łódki. Jest on bardzo piękny i zawsze odbywają się w nim chrześcijańskie msze. Od około drugiej połowy piętnastego wieku ludzie osadzali się w tym miejscu, zatem Rewal ma długa historię. Z dawien dawna zachowały się jeszcze tradycje rybackie mieszkańców. Zawsze rybacy wypływają na morze na połów, dzięki czemu każdy z turystów może kupić świeżą rybę, która pochodzi z czystych rewalskich wód Bałtyku. W małych knajpach rewalskich zawsze można spróbować ryby. W tej niewielkiej wiosce jest również smażalnia ryb, gdzie serwowane są wyłącznie świeże ryby łowione przeważnie przez tamtejszych rybaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *